Vyjádření účastníků našich programů


Přečtěte si hodnocení účastníků, kteří absolvovali naše programy v letech 2008 - 2016.


Kurzy v roce 2016

Jitka Drážková (BBCC Praha 24.06.2016)

"Třídenní workshop byl obsahově i časově velmi náročný, díky Helen a Vladimu mi to velmi rychle uteklo, odnesla jsem si spoustu nových a přínosných informací a chuť na sobě dále pracovat. Oceňuji jejich energii, přístup, profesionalitu. Za mě vše na 1+. Děkuji mnohokrát. "

"Jsem velmi ráda, že se mohu programu Brain-Based Coach účastnit. Přístup Results Coaching System se mi velmi líbí, dává mi smysl a logiku."


Marta Mocková (Kouč Praha 24.06.2016)

"Program kouč mi otevřel nový pohled a myšlení. Jak nám řekla Danka na úvod - "Když vejdete těmito dveřmi, už nebudete stejní v dobrém smyslu". A to se naplňuje...

Dana i Martina jsou opravdovými profesionály a jsem moc ráda, že jsem měla možnost být u toho. Děkuji. "


Nikol Hanzlová (Kouč Praha 01.04.2016)

"Děkuji za přínos, energii, trpělivost a nový pohled na koučink.. .Program nebyl jen o předávání informací, ale a hlavně o sebepoznání a osobním růstu....Těším se na pokračování. Nikol"


Kurzy v roce 2015

Ing. Michal Černý (Kouč Praha 15.10.2015)

"Kurs Kouč pro mě znamenal velkou změnu v pochopení lidského chování a to, co jsem se naučil, velmi pozitivně ovlivňuje mou hlavní práci konzultanta pro výrobní podniky.

Celý tým NLG byl od začátku (ještě dávno před kursem) až do konce naprosto skvělou podporou, jsem moc rád, že jsem vás poznal a mohu se s vámi setkávat."


Ing. Miroslav Koutský (BBCS Praha 15.10.2015)

"Hlavní přínos pro mou práci bude zejména v kladení trefných otázek, které podporují dotazovaného a vedou k nalezení řešení daného problému.

Dovednosti nabyté školením bych rád využil zejména u svých podřízených pro jejich osobní rozvoj.

Struktura workshopu byla logicky provázaná, Vláďa byl velmi dobře připravený, neustále koncentrovaný a celou dobu kolem sebe šířil pozitivní energii. "


Miroslav Šperl (BBS Praha 9.10.2015)

„Program BBS je velmi dobře koncipovaný a řeší prodej jako celek s tím, že mi dal nový pohled na jednotlivé fáze prodeje, které jsou v kurzu velmi dobře popsány a rozebrány. Následně byly jednotlivé fáze prodeje ukotvovány v praxi, jak je dobrým zvykem společnosti Neuroleadership.

Tento kurz doporučuji každému, kdo se zabývá obchodem a hledá cestu jak být stále efektivnější, od začínajících obchodníků po manažery, kteří koučují své týmy obchodníků.“


Michal Kollár, DiS. (BBS Praha 9.10.2015)

„V dnešní době se na v oblasti vzdělávání objevuje celá řada různých výukových programů zaměřených na obchodní dovednosti. Dle mého názoru je však vzdělávací program Brain-based Selling opravdu výjimečný a zcela ojedinělý. Kurz není zaměřen na hromadné a intenzivní předání teorie, jak to zpravidla na takovýchto kurzech bývá, nýbrž snaží se přistupovat k účastníkům individuálně a pracuje s jejich charakterovými stránkami osobnosti. Účastník si tak postupně sám uvědomuje, jak přistupuje k zákazníkovi, jak vede svá obchodní jednání a kde přesně dělá chyby. Pod vedením odborných koučů a zejména díky mentorinkům dále své obchodní dovednosti zlepšuje a efektivně rozvíjí.“


Tomáš Nutil (BBS Praha 9.10.2015)

"V BBS programu se mi nejvíce líbilo použití takzvané "superotázky", které krásně přivádí klienta do stavu, že kupovaný produkt či službu vlastní či užívá. Velkou inspirací pro mne byla technika "vyzývání". Překvapilo mne a potěšilo, že program obsahuje nejen koučovací techniky. BBS není o koučování klienta, ten program je prostě "brain based"."


Marek Novinský (BBS Praha 9.10.2015)

"Není tomu tak dávno, co jsem se zúčastnil programu Brain Based Selling. S prodejem se samozřejmě, jako každý jiný, setkávám dnes a denně v roli zákazníka. Pohybuji se v byznysu už něco přes dvacet let - většinou kolem marketingu - a tím pádem znám “sales” docela dobře i ze strany firem a jejich prodejců. Absolvoval jsem řadu prodejních školení, přečetl hromadu knih, spoustu toho vyzkoušel a dokonce jsem školil v Česku i zahraničí jak efektivně řídit prodejní týmy. Přes to všechno mi program BBS učaroval. Je totiž úplně jiný! Nenaučíte se zde žádné neetické finty, které z Vás udělají přes noc zázračného prodejního génia. Jak už napovídá název kurzu, naučíte se zde především prodávat v harmonii s myslí zákazníka, ale i vlastní. Kurz se opírá o několik jednoduchých konceptů, ale hlavní důraz je kladen na jejich důkladné pochopení a praktické zvládnutí. Kolikrát jste odcházeli ze školení s hromadou materiálů a předsevzetím, že si je prostudujete? Tady to nehrozí! Šanon je poměrně útlý a z kurzu odejdete především s praktickými dovednostmi. Je to jako kurz jízdy na kole - přijdete pěšky a odjedete na kole - a do konce života to nezapomenete. Pokud máte pocit, že prodej tolik nepotřebujete, tak se zamyslete. Neprodáváme všichni mnohokrát každý den? Denně se snažíme prodat lidem kolem nás sebe, naše názory, sny nebo třeba jen plány na večer či víkend. V tomto ohledu je kurz skvělým krokem k efektivnější komunikaci s okolím a nepochybně Vám usnadní život! Vedle obsahu a formy bych chtěl vyzdvihnout skvělou práci Tomáše Plojhara a Vládi Tuky jako lektorů - byli opravdu skvělí! Stejně tak se na kurzu sešla výborná skupina, takže dvoudenní práce v kurzu byla opravdu příjemným zážitkem. Rozhodně tento kurz mohu vřele doporučit!"


Tomáš Míka (BBS Praha 9.10.2015)

"BBS školení a trénink mi daly v některých směrech nový pohled na prodej a pár opravdu zajímavých a prakticky použitelných postupů a metod. Hlavní přínos pro mě spočíval v tom, že se více zaměřuji na prodej dalších výhod, které plynou ze základních výhod produktu pro klienta. Také hodnotím jako užitečné model CLOSED a model SCARF. Jako přínosné vidím, že se lidé při použití těchto metod hlouběji zamyslí a dospějí k pozitivnímu a hlavně pevnému rozhodnutí ohledně koupě produktu. "


Ing. Marek Dandár, Ph.D. (BBS Praha 9.10.2015)

"Kurz BBS mi dal novy pohlad na obchod a jeho principy. Zo skolitelov (Tom a Vlada) salala istota, rozvaha a pozitivna energia.

Osobne bolo pre mna velkym zazitkom na kurze sledovat Toma, ktory sa v obchodnych rozhovoroch citil ako "ryba vo vode".

Poznatky a nadobudnute zrucnosti som zacal uspesne uplatnovat nielen v praci, ale aj v osobnom zivote."


Marek Bachratý (BBS Praha 9.10.2015)

"Skolenie mi dalo sa opätovne zamysliet nad vecami spojených s obchodom. Či ich robím dobre a ako lepšie by som ich ešte mohol spraviť. Školenie ma trocha nútilo uvažovať efetkívnejšie pracovať. Odniesol som si jednu zaujímavú myšlienku a tá je: benefit z benefitov. Nad tým často uvažujem a ako to celé dať do praxe.

Obsah školenia bol ok. Stačí jedna myšlienka, ktorá vás posunie dopredu. Splnilo to moje očakávania. Odporučujem školenie pre obchodníkov a managerov do 5 ročnej praxe."


Dagmar Bleyová, výkonná riaditeľka Education, s. r. o. (BBS Praha 9.10.2015)

"Paradoxom môjho profesionálneho života je, že až na pozícii riaditeľky som sa stretla so skutočne nekompromisnou potrebou vedieť efektívne obchodovať, a navyše s gráciou riadiaceho pracovníka. :) Tam, kde by ste čakali nápor na manažérske zručnosti, vznikla bublina, ktorú bolo potrebné zaplniť excelentnými obchodnými schopnosťami. Vybrala som si teda školenie Brain-based selling, pretože moja potreba bola jasná - naučiť sa predávať naše služby férovým a zároveň účinným spôsobom. Ďakujem organizátorom, obchodovanie sa postupne stáva mojím novým hobby. "


Ing. Peter Paska (BBS Praha 9.10.2015)

"BBS = novy pohlad na obchod, mnozstvo AHA efektov a skveli lektori :)"


Anna Šebková (BBS Praha 9.10.2015)

"Moci se zúčastnit pilotního projektu byla pro mě zajímavá zkušenost.

Já jsem si z programu Brain-based Selling odnesla pojmenování jevů, které se při obchodním jednání dějí, důvody jednání způsobené fungováním mozku a postupy, jak jednání vézt, abych eliminovala negativní reakce mozku.

Snažím se ještě víc vcítit do pocitů a přání klientů, navázat s nimi úzký kontakt a přesvědčit je, že jsem na jejich straně a že mi jde stejně jako o finanční profit i o jejich spokojenost. (je nesmyslné, aby se obchodník tvářil, že mu jde pouze a jenom o blaho zákazníka).

Zákazník musí odcházet s pocitem, že kupuje produkt, který splní jeho potřeby a touhy -:) a následně to tak také musí být.

Jenom za těchto okolností se zákazník vrátí.

Přeji hodně úspěchů a zdravím celý tým"


Filip Šimek, DiS. (BBS Praha 9.10.2015)

"Dne 9.10-10.10.2015 jsem měl možnost se zúčastnit jednoho z mnoha školení obchodních dovedností. Jednalo se o program Brain-based Selling pod vedením zkušených lektorů pana Tomáše Plojhara a Vladimíra Tuky. V porovnání s řadou jiných školení byla tato dvoudenní přednáška již od začátku odlišná. Především svým neúnavným osobitým přístupem přednášejících a podklady, které jsem obdržel.

Školení bylo zaměřeno především na otázku jak vést lidi k tomu, aby nakupovali s radostí, jak se odlišit v oceánu ostatních obchodníků, kteří svou rutinou již nejsou považováni vlastně za obchodníky, ale za prodejce. Celkový velmi pozitivní dojem na mne zanechal cíl lektorů…kde byl kladen důraz na serióznost a férovost dnešního obchodu mezi zákazníkem a obchodníkem. Nebyla zde použita žádná podpásová gesta, ale naopak cesta k úspěchu pomocí vnímání sama sebe a potřeb zákazníka. Cílem bylo říci, jak uzavřít obchod, z kterého mají obě strany nejen dobrý pocit, ale i užitek a to se v dnešní době cení. Dle mého názoru je potřeba do obchodu vnést osobitost, férovost a upřímnost, která přináší dlouhodobé obchodní vztahy. A o tom byl právě tento program. "


Petr Luttermann, Výrobní ředitel KEBEK PTC s.r.o. (Boost Praha 11. září 2015)

"Program Boost. Ještě jsem se nesetkal s takovým stylem školení. Program mi otevřel úplně jiný způsob myšlení jak v soukromém tak profesním životě. Ukázal mi cestu, jak lépe komunikovat s podřízenými, jak je motivovat k vyššímu výkonu a jak je následně ocenit. K Vláďovi se dá jen říci, profík na svém místě, nic není špatně resp. všechno je dobře. Určitě by měl tímto programem projít každý manažer ať malé nebo nadnárodní společnosti. Díky…."


Petr Silovský (Boost Praha 10. dubna 2015)
"Kurz byl pro mě obrovskou zkušeností a jsem moc rád, že jsem ho mohl absolvovat. Zprvu velké překvapení pro mě byla velmi přátelská a pohodová atmosféra jak mezi účastníky kurzu, tak ze strany Vládi. Měl jsem z toho trochu obavy, ale ty opadly po prvních minutách. Dozvěděl jsem se zajímavé a přínosné informace o tom, jak funguje mozek, a jak ho můžeme při práci s lidmi využívat. Tyto informaci zužitkovávám dnes nejen při pracovních záležitostech, ale i v běžném životě."


Veronika Petrová (Kouč Praha 29. ledna 2015)
"Několik měsíců hledám odpovědi na otázky ohledně fungování mozku. Nemohla jsem v knížkách přesně najít to, co bych chtěla, až jsem narazila na Neuroleadership Group. Ve skriptech této firmy, která se věnuje koučování, byla většina odpovědí na mé otázky. Děkuji Tomáši Plojharovi a Kristýně Stokláskové za skvělé 3 intenzivní dny tohoto kurzu, protože byly jedny z nepřínosnějších v mém životě. Jak dlouho jsem chodila okolo, přitom stačí tak málo a vše se dá krásně rozplánovat. Důležité je se zastavit a vše si řádně promyslet…"


Kurzy v roce 2014

Eva Straškrábová (Brain-based Coach Certificate Praha 13. listopadu 2014)
"Ráda bych Vám sdělila, že 3-denní workshop byl náročný, ale pro mě velmi hodnotný a přínosný. Pod vedením facilitátorů jsem si uvědomila, že každý z nás má v sobě určitý potenciál a záleží pouze na nás, jak ho využijeme. A díky Vám jsem opět našla sílu a odvahu pokračovat vpřed ve svém životě a překonávat všechny překážky, které mi život naděluje. Děkuji."


Jaroslav Fabián (Brain-based Coach Certificate Praha 13. listopadu 2014)
"Program BBCC od NLG mi zásadně změnil náhled na každodenní činnosti a mezilidskou komunikaci. Nalezl jsem ve své roli manažera daleko více pokory a po prvních koučovacích rozhovorech se svými kolegy zjišťuji, kolik zajímavých nápadů dříme v jejich hlavách, a jak pozitivně vnímají moment, kdy svůj problém vyřeší sami a nikoli mou vlastní seniorskou radou.

Získané znalosti mne osvobodily od vlastního pocitu, že v roli šéfa musím mít odpověď na každou otázku a naučily mne si vážit myšlenek druhých lidí a více důvěřovat jejich úsudku. Stačilo přitom tak málo, naslouchat, správně se ptát a být přítomen.

Na začátku dlouhé cesty osvojení si znalostí do formy návyku mne každý malý úspěch v řešení situací lidmi, které vedu, a nikoli mou maličkostí, posiluje a motivuje vydržet i přes chyby, kterých se zatím občas dopouštím. Nebojím se konstatovat, že za 20 let své kariéry jsem užitečnější kurz neabsolvoval."


Radovan Kožíšek (Trénink exekutivních koučů Praha 10. listopadu 2014)
"Praktická představa o tom, jak jednat s HR, nadřízeným (sponzorem), ale také exekutivním klientem, který dostal koučink „nařízen“. Líbilo se mi především to, že veškeré poznatky byly okamžitě aplikovatelné do praxe, vazba na hlavní současná témata leadershipu a uvažování manažerů."


Ing. Jiří Sladovník (Boost Praha 17. října 2014)
"V programu BOOST! se osvědčila praktická cvičení se seriozními tématy, propojení dosavadních zkušeností a vědomostí, prohloubení, ukotvení, inspirace pro práci kouče resp. lídra. Dále perfektní “učící” atmosféra, hodně cvičení pro vedení kvalitních rozhovorů.

Vše co jsem se naučil využiji ve své praxi pro motivaci týmu a jednotlivců k vyšší efektivnosti, radosti a smysluplnosti vedení kvalitních rozhovorů."


Ivan Čermák (Boost Praha 17. října 2014)
"To co jsem se naučil, chci využít až do konce. Tzn. aby výsledek a pohoda, která byla na tomto kurzu zavládla i na pracovišti.

Za kurz moc děkuji, protože v dnešní době to pomáhá řešit některé situace, které byly do této doby na-prosto katastrofální a to jak pracovní, tak i soukromé."


Zora Inka Groholová (Boost Praha 12. září 2014)
"Prišlo to ako na zavolanie, presne vo chvíli, keď som sa nečakane stala v novej práci manažérkou tímu…veľmi mi to pomohlo úspešne začať v tejto novej pozícii. Verím, že vďaka týmto znalostiam budem schopná viesť tím efektívne, profesionálne, pokojne, premyslene, bez stresu a konfliktov."


Michal Boháč (Brain-based Coach Certificate Praha 06. srpna 2014)
"Nejlepší, nejpříjemnější a osobně nejmilejší školení jaké jsem kdy v životě měl."


Jan Malý MD PhD. (Boost Brno 12. září 2014)
"Program BOOST a následně implementační koučování byly nejdůležitější kroky, které jsem za svou kariéru lídra realizoval a vedly k neuvěřitelně rychlému zlepšení atmosféry na mém pracovišti. Děkuji."


Marek Novinský (Boost Praha 29. května 2014)
"V uplynulém měsíci jsem měl příležitost absolvovat tréningový program BOOST - Brain Based Leadership. Má očekávání od kurzu odpovídala dvaceti letům v manažerských pozicích v byznysu i několikaleté praxi vysokoškolského pedagoga – získat nový úhel pohledu na danou problematiku a rozšířit svůj repertoár efektivních nástrojů vedení. Co se mi na kurzu líbilo? Jednoduchá základní teorie vycházející z poznatků neurověd, srozumitelné a prakticky uchopitelné koncepty a hlavně jejich okamžité přetavení na dovednosti formou cvičení. Nácvik probíraných technik asi většinu z nás tlačil mimo naši komfortní zónu a nutil nás k zamyšlení nad našimi dosavadními přístupy. V tomto ohledu ale působil jako nezbytný startér našeho osobního rozvoje. Vladimír coby lektor odvedl úžasnou práci. V kurzu bych ještě uvítal jasnější začlenění probíraných technik a konceptů do konkrétních situací lídra nebo manažera, aby působily naprosto přirozeně a podporovaly jeho autentičnost. Já osobně jsem si z kurzu - jako manažer a pedagog - odnesl řadu nástrojů jak efektivněji spolupracovat s druhými a jak lépe využít jejich potenciál k naplnění společných cílů. Vedle toho jsem se zde našel inspiraci pro zlepšení komunikačních dovedností i v osobním životě. Z tohoto pohledu kurz jednoznačně naplnil má očekávání a mohu jej vřele doporučit."


Radoslav Čičvara (Boost Praha 29. května 2014)
"Kurz BOOST môžem vrelo odporučiť. Pomohol mi lepšie pochopiť moje zmýšľanie, zaviedol ma do zákutia môjho mozgu a hlavne naučil ma ako môžem s mojím mozgom a myslením pracovať a to nielen v môj osobný prospech, ale aj v prospech spoločností, pre ktoré pracujem. Pomocou workshopov a tele konferencií spoločnosti NeuroLeadership Group som bol schopný všetky svoje doterajšie teoretické znalosti týkajúce sa líderstva preniesť do reálnej praxe a taktiež aj do osobného života. Program BOOST ma naučil vnímať množstvo vecí z inej stránky ako som to vnímal doteraz a hlavne naučil ma vnímať prípadne problémy alebo dilemy, s ktorými sa stretávam denno-denne v práci a aj v živote, ako pozitívne potencionálne možnosti. Z pohľadu lídra som sa naučil, ako nielen teoreticky, ale aj prakticky vidieť potenciál u všetkých ľudí, naučil som sa, ako spoznať silné stránky u ostatných kolegov, ako aj ich pozornosť upriamiť na tieto ich pozitíva a zároveň zacieliť tým správnym smerom nielen v prospech spoločnosti, ale aj v ich osobný prospech. Program BOOST mi pomohol zmeniť pohľad na kolegov na všetkých úrovniach, čo malo značný vplyv na pracovnú klímu."


Karel Janda (Boost Praha 29. května 2014)
"V minulých dnech jsem měl možnost se zúčastnit kurzu BOOST - Brain Based Leadership. Kurz je zaměřen na schopnost manažerů zvyšovat výkon svých podřízených. Kurz na mě zapůsobil svojí přirozenou, přístupnou a pochopitelnou formou. Pracuje s v podstatě s podvědomě chápanými pravdami, které si však běžně člověk neuvědomí. Právě tím, že pojmenovává a uspořádává tyto pravdy do systému, se stává tak cenným. Přednášky jsou postaveny od základů fungování mozku, přes vysvětlení potřeby psychologicky pozitivního přístupu ke kolegům až po specifické metody jednání. Komplexnost metody je působivá, na závěr kurzu jsem měl možnost se přesvědčit o jejím praktickém přínosu tak říkajíc "na vlastní kůži". Upřímně prohlašuji, že jsem nenašel bod, který by byl nevěrohodný nebo vzbuzoval pochybnosti."


Jindřich Dohnal (Brain-based Coach Certificate Praha 08. dubna 2014)
"Absolvoval jsem trénink, který mi pomohl lépe pochopit své vlastní myšlení a myšlení ostatních lidí. Lépe druhým naslouchat, žádat je o svolení, povzbuzovat a oceňovat. Naučil jsem se být stručný a konkrétní a vyjadřovat se srozumitelněji."


Mária Fratričová (Brain-based Coaching Skills Bratislava 15. ledna 2014)
"Seminar bol obsahovo velmi dobre rozvrhnuty a vyborne vedeny. Pre mna to bol vzdy obrovsky zazitok, ked som mohla sledovat prezentraciu koucovacich zrucnosti medzi Pejou a Vladimírom. Som rada, ze mi pomohli posunut hranice mojho osobneho rozvoja, za co im este raz velmi pekne dakujem.."


Kurzy v roce 2013

Martina Zaorálková (Program mentorinku koučů 06. 11. 2013)
"Výborná logistika – přehlednost, jednoznačnost úkolů. Nastavení pravidel a jejich průběžné oživování a dodržování. Pravidelné domácí úkoly. Praktické ukázky koučování a pro nácvik, prostor účastníkům pro jejich rozbor koučovací ukázky. Abych se cítila připravena na certifikaci potřebuji praxi a to je už jen na mě. Kurz mi dal náhled na úroveň mých koučovacích kompetencí. Pojmenovala jsem si ty oblasti, o které se mohu opřít, zároveň ty, na kterých více pracovat. Co je pro mě nejdůležitější, kurz mi pomohl najít cesty jak na nich pracovat. Co se osvědčilo bylo konkrétní představení kompetencí (co se pod nimi skrývá) spojené s konkrétními příklady z praxe!!! Velmi užitečné bylo vzájemné koučování trenérů či koučování účastníku trenéry – v jejich koučování bylo možné sledovat probírané kompetence a vnímat jak koučovací rozhovor funguje, když se to dělá dobře. Vědět jak přínosný kurz to pro mě bude, přihlásila bych se už dříve. Velké díky oběma za váš profesionální a zároveň velmi lidský přístup."


Dana Mašlová (Brain-based Coaching Skills Praha 15. 10. 2013)
"Postupné nabalování vědomostí, úžasné propojení s praxí a využití facilitátorů s obrovským potenciálem. Velmi důležitá orientace na člověka – moci mu pomoci najít řešení a zároveň být osvobozena od nutnosti nechat se „vtáhnout“ do problému. Elegantní a přitom velmi účinný nástroj pro manažerskou a lidskou činnost."


Miroslav Kvolek (Brain-based Coaching Skills Praha 15. 10. 2013)
"Perfektní komunikace se studenty. Schopnost zapojit všechny zúčastněné po celou dobu výuky.S programem jsem se ztotožnil, přístup facilitátorů byl vysoce profesionální, těším se na další spolupráci."


Radmila Jirkovská Pinkavová (Nástroje kouče 09.10.2013)
"Musím opět přiznat, že vámi vedený trénink je jeden z nejkvalitnějších, které jsem kdy absolvovala. Už jenom to, že mě dokážete udržet v téměř nepřetržité přítomnosti je zázrak. Děkuji za nové zkušenosti, které mě posunuli v koučování opět o kus dopředu. Těším se opět na shledanou.Zaujaly mě techniky a nástroje, které mohou v koučování pomoci. Mnohé jsem začala ihned využívat a funguje to."


Zuzana Beljajevová (Brain-based Coaching Skills 14. 08. 2013)
"Veľmi vysoká profesionálna úroveň po všetkých stránkach, ale pritom veľmi ľudský prístup napomáhajúci uvolneniu stresu a strachu. Nakoľko ma koučing zaujíma a mám chuť sa ďalej vzdelávať a hlavne zdokonalovať pre mňa bolo zaujímavé všetko. Takisto aj teória, ktorá bola podaná tak že bola zaujímava. Takisto kladenie dôrazu na skúšanie koučovania, síce ste mali na nás vyššie nároky, ale nie prehnané aby nás to odradilo.."


Mgr. Romana Majerová (Brain-based Coach Certificate 14. 08. 2013)
"Všechna témata byla informačně nabitá a nezaznamenala jsem hluché místo. Skvělý byl čas pro praktické využití – koučování s ostatními účastníky kurzu.Materiály a podklady a obsah tréninků. Jsem přesvědčena, že NeuroLeadership Group je v České republice nejlepší škola pro budoucí i stávající kouče. Jsem velice ráda, že jsem se pro tento směr rozhodla. Již při absolvování kurzu jsem na sobě zaznamenala velké změny v osobním rozvoji. Velký pokrok nejen v pracovním, ale i soukromém životě vidím i u mých klientů, které koučuji.


Zora Grohoĺová (Váš mozek při práci 04. 06. 2013)
"Dokonalé podklady, osvedčené, fungujúce poznatky, ktoré sme si zopakovali a naučili sme sa ďalšie. Okamžite použiteľné pre každodenný život, jako aj pre manažérov a iných klientov. Presný timing kurzu i telekonferencií. Som vďačná za možnosť náhradnej telekonferencie. Výborne zostavený obsah kurzu."


Dana Hošková (Trénink intuitivního koučování Bratislava 30. 05. 2013)
"Optimálne vedenie dynamiky tréningu – striedanie „relaxačných“ techník (vnímanie svojej intuície, vizualizácie atď) s praktickým koučovaním. Samozrejme – štandardne pre RCS tréningoch - humor a dobrá nálada. Výborná kombinácia trénerov.

Kurzy v roce 2012

Monika Garus (5. běh ITK-SK 25.09.2012)
"Vzhľadom na to, že pred začatím tohto tréningu som nemala žiadne teoretické vedomosti ani praktické skúsenosti z oblasti koučingu, pre mňa bol kurz veľmi inšpiratívny a zaujímavý ako celok. Z tém ma najviac zaujali poznaky z neurovědy. Zároveň sa pre mňa veľmi osvedčili domáce úlohy, pri realizácii ktorých som vždy mala pocit dostatočnej náročnosti a zároveň obrovskej podpory zo strany trénerov."


Judita Vikorová (5. běh ITK-SK 25.09.2012)
"Neviem vypichnúť len jednu tému, lebo všetky témy sú dôležité a majú náväznosť na seba. Osvedčili sa hlavne praktické cvičenia, tých nie je nikdy dosť, keďže to považujem za hlavný moment učenia sa. Aj preto mám pri dvoch odpovediach „spíše ano“, lebo teoreticky to viem, ale potrebujem si to viackrát vyskúšať aj v praxi na viacerých klientoch."


Róbert Závacký (5. běh ITK-SK 25.09.2012)
"Obsah tréningu, spôsob jeho vedenia, spôsob komunikácie trénerov voči nám – boli ukážkové, veľmi vyzdvihujem a obdivujem systém výuky, prepracovanosť celého programu a súčasne jeho aplikovanie cez skúsený trénerský tím. Lepší systém som ešte nezažil. Najviac sa mi páčil systém výuky, neustále precvičovanie všetkého čo sme sa učili, jasné prepojovanie teórie a praxe, dôraz na prax samotnú. Veľmi by som vyzdvihol osobnú a ľudskú podporu trénerov. Taktiež sa mi páčilo, že nám bolo umožnené trénovať sa účastníkmi tréningu a tým mať k dispozícii „ľudskú rozmanitosť“. V súčasnosti neviem dať námet na zlepšenie, nakoľko vo mne rezonuje skôr obdiv a rešpekt ako ku trénerom, tak ku celému systému vedenia tréningu. Témy sú vhodne preberané, dostali sme vždy odpoveď na otázky, pre ktoré bol v každej chvíli vytvorený priestor. Veľké poďakovanie za získané poznatky a ešte viac za inšpiráciu, ktorou boli a ostávajú pre mňa tréneri. Tiež za spoznanie príjemných a inšpiratívnych ľudí – kolegov z kurzu. Najviac oceňujem, že cítim v sebe osobnostnú zmenu a že naučené poznatky a návyky môžem uplatňovať tak v koučovaní ako aj v bežnom dennom živote."


Lucia Jonášová (5. běh ITK-SK 25.09.2012)
"Zaujalo ma vsetko, kedze takmer vsetko bolo pre mna nove. Najviac sa mi pacili niektore „zazitkove“ aktivity v ramci treningu. Vyborna atmosféra pocas workshopov, presna logistika, vcasna informovanost ucastnikov a maximalna ochota trenerov odpovídat na otazky."


Ivana Žoldošová (5. běh ITK-SK 25.09.2012)
"Jako funguje mozok, jako pracovat s krátkodobou pamatou. Jako tvorit ciele- toto bolo super! Mocne otazky – v rozích situacích."


Barbora Argalášová (5. běh ITK-SK 25.09.2012)
"Create, feeling, návyky, jednoducho absolútne všetky témy sú prínosom."


Jitka Neuwirthová (14. běh ITK 16.08.2012)
"Rozhodně se mi líbil prostor pro nácviky koučování, protože vše je o trénování. A čím více to člověk zkouší, tím dříve se mu to dostane pod kůži a zakotví to tam. Pochopila jsem, jak je důležité naslouchat, dávat zpětnou vazbu. Ocenila jsem vaše připomínky při samotném koučování. Tím spíše si to člověk pamatuje, co udělal špatně, nebo ne špatně ale ví, že tady to mohl udělat jinak."


Jan Majer, psychologie.cz (14. běh ITK 16.08.2012)
"Nejvíce se osvědčily neurovědy, cvičení a forma opakování..."


Markéta Holíková (14. běh ITK 16.08.2012)
"Nejvíce se mi líbil „Tanec pro myšlenku“, Metoda EAR a FEELING."


Klára Bartoníčková (14. běh ITK 16.08.2012)
"Líbila se mi všechna témata, každé mělo svůj význam, nechci některá vyzdvihovat na úkor jiných. Líbil se mi způsob opakování, upevňování vědomostí. Moc mi pomáhaly koučovací úkoly s kolegy a kolegyněmi."


Iva Nosková (14. běh ITK 16.08.2012)
"Celá struktura programu byla výborná, byly vhodně zvolené metody a jejich střídání, celou dobu jsem udržela pozornost. Čas na procvičení koučování byl dostatečně krátký, aby nás nutil pracovat efektivně. Průběžné úkoly byly náročné, ale zvládnutelné a velmi přispívaly k učení. Spojení koučování s tím, jak funguje mozek, jak se lidé obvykle chovají, co a jak na ně působí – teoretické základy koučování. Hodnocení akcí – model feeling. Dostatek prostoru pro praxi."


"ITK je pro mě novou zkušeností. Když to srovnám s armádním životem, připadám si jako v jiném světě. V mém životě se díky ITK udála velká změna, jak osobnostní, tak i v myšlení. Líbilo se mi úplně všechno a nemám dále co bych dodala."


Zdeňka Markovičová (14. běh ITK 16.08.2012)
"Atmosféře celého kurzu hodně přispěla samotná osobnost Vladimíra. Je to osoba na správném místě. Celému kurzu dodává jedinečnost."


Miroslava Pohorská (13. běh ITK 26.04.2012)
"Osvědčila se ukázková cvičení, týmové workshopy, náročnost „domácích úkolů“, prostor pro výměny názorů i účastníků kurzu mezi sebou, výborné vysvětlování probíraných témat, prožitky ze vzájemných „koučování“ během kurzu."


Pavlína Jančová (13. běh ITK 26.04.2012)
"Osvědčilo se: Teorie o neurovědě. Postup učení koučovacího dovedností: vysvětlení, pak praktická ukázka od profíků a hned pak vlastní trénovaní v páru. Kolečko důvěry. Mentoring."


Monika Zapletalová (13. běh ITK 26.04.2012)
"Tanec pro myšlenku. Struktury rozhovoru, které mohou sloužit jako podpora. Fascinovalo mne, jak je možné jednoduchými otázkami koučovaného dovést k emocím a k jeho vlastní stanovené cestě změny, generovat nápady a myšlenky."


Jaroslav Vrtiška (13. běh ITK 26.04.2012)
"Osvědčilo se: Struktura kurzu. Výborná pozitivní atmosféra. Angažovanost trenérů. Vybudování důvěry. Otevřenost diskusi. Dostatek prostoru k procvičování."


Jindřich Minx (13. běh ITK 26.04.2012)
"Velmi zajímavá a promyšlená forma tréninku. Promyšlená metodiky zabalená do pomůcek typu Scarf, Feeling, tanec pro myšlenku, atd."


Zdenko Matula (13. běh ITK 26.04.2012)
"Nejvíce se mi líbily praktické nácviky jednotlivých modelů."


Ivo Ekl (13. běh ITK 26.04.2012)
"Osvědčila se především ta skvělá uvolněná atmosféra, vzájemné tykání si, humor při výkladu.. a to i při zachování velmi vysoké kontroly procesu. Nejvíce mne zaujala témata související s neurovědou."


Zuzana Mačurová (4. běh ITK-SK 12.04.2012)
"Najviac sa mi paci zmena mojho myslenia – orientacia na riesenie, nie na problem. Viac respektujem ludi – celkovo – kedze som uznala, ze koucovany je expert na svoj zivot, tak uznavam, ze kazdy je expert na svoj zivot. Ocenujem mnozstvo uzitocnych nastrojov, ktore viem vyuzit v kazdodennej praci (Model Feeling, Create, nastavovanie akcii...) Konkretne ma zaujal model CREATE – ako vytvarat vhodne prostredie na ucenie sa."


Klára Tomašovičová (4. běh ITK-SK 12.04.2012)
"Osvedčilo sa: Model FEELING, uvoľnenie priestoru, hovorenie s úmyslom, model CREATE."


Tatiana Madarászová (4. běh ITK-SK 12.04.2012)
"Kniha: „Ako funguje náš mozog“, práca na cieľoch, práca s návykmi, práca na plnení akcií."


Ivana Čermáková (12. běh ITK 08.03.2012)
"Moc se mi líbilo spojení workshopů a telelekcí – velmi časově efektivní, udržovalo nás to v kontaktu. Celý RCS jako takový se mi moc líbí. Dává mi smysl a věřím v to, že tato metoda funguje. Děkuji moc za celkovou organizaci a zážitek, který to ve mě vyvolalo – něco podobného jsem nezažila. Úžasné!! Všechny modely RCS (SCARF, apod.) – velmi zajímavé, vše do sebe geniálně zapadá."


Stanislav Nožina (12. běh ITK 08.03.2012)
"Moje původní očekávání bylo nejen naplněno, ale i překonáno. ITK je velmi profesionální a hodnotný trénink. Z hlediska způsobu vedení tréninku vysoce hodnotím velmi vyvážený „mix“ prezentované teorie, ukázek, možnost prakticky zkoušet jednotlivé modely a bezprostředně získávat zpětnou vazbu trenérů. Současně oceňuji průběžný hodnotící prvek ve formě 20 minutové nahrávky zaslané trenérům. ITK je v mých očích jednoznačně tím nejkvalitnějším a nejpřínosnějším tréninkem, kterého jsem měl možnost se účastnit."


Martin Zákostelský (12. běh ITK 08.03.2012)
"Obsah i struktura tréninku byla skvělá, byl tam dostatek teorie, prostoru pro dotazy, možnosti. Kartičky ke konci byly naprosto skvělé a ještě dlouho na ně budu vzpomínat. Člověku se v životě mockrát nepoštěstí, přečíst si o sobě tolik pozitivních věcí. To samé platí pro kolečko důvěry na úvodním workshopu. Zkušenost s 8/9-hlavým koučem byla výborná. Podobně jako ostatní ukázky, kdy studenti před ostatními ukazovali své koučovací dovednosti. Přestože jsem byl původně mírně skeptický, telelekce i mentoringy fungovaly a splnily svůj účel."


Jitka Peterková (12. běh ITK 08.03.2012)
"Osvědčilo se neustálé opakování probraných témat a praktické zkoušení koučování. Všechna témata byla zajímavá, nejvíce asi model CREATE a přehled sezení od ukázkového po 12.sezení. Nejvíce se mi líbila příjemná atmosféra ITK, milí trenéři a kolegové."


Pavel Teichman (12. běh ITK 08.03.2012)
"Praktická možnost koučovat. Ukázky trenérů, které moc pomáhají. Detailní informace pomocí emailů. Organizace telekonferencí a hovory."


Vladimír Kludaj (12.běh ITK 08.03.2012)
"Praktická cvičení. Srouzumitelné teoretické základy."


Michaela Blažková (12. běh ITK 08.03.2012)
"Osvědčila se struktura kurzu a postupné nabalování jednotlivých modulů, bylo jako se učit chodit naprosto novým způsobem. Nejvíce mne asi okouzlil samotný Tanec pro myšlenku, jeho jednoduchost a zároveň síla. Líbil se mi celý kurz, od struktury, přes praktické úkoly až po profesionalitu a zároveň přátelskou atmosféru, kterou jsem v jeho rámci zažila."


Katarína Mocáková (12. běh ITK 08.03.2012)
"Presah naučeného do bežného života – väčšia empatia, lepšie počúvanie, využívanie CREATE a pod. „Paradigm shift“ v niekoľkých oblastiach – zmenilo to môj pohľad na niektoré manažérske prístupy a praktiky (napr. FEELING, spätná väzba). Poznatky z neurovied, ako funguje mozog – nesmierne zaujímavé. Najviac sa mi páčilo, že učenie bolo inkrementálne a v krátkych intervaloch, je to veľmi efektívna metóda osvojenia si nových vedomostí a návykov."


Petra Mašková (12. běh ITK 08.03.2012)
"Efektivní komunikace (udržet téma, nerozptylovat se, důvěřovat procesu). Vlídné a pozitivní jednání s lidmi, pozitivní motivování. Velkorysost v naslouchání i komunikaci. Kritika formou „tipů“. Modely použitelné i mimo koučink."


Ivana Badová (12. běh ITK 08.03.2012)
"Osvědčilo se střídání lektorů při přednášení. Překvapila mě účinnost telelekcí. Zadávání průběžné práce na týden mezi telelekcemi. Střídání partnerů při koučování. Vlastní poznání, jaké to je nechat se koučovat. Tanec pro myšlenku. Nechat každého dovést k jeho řešení."


Luděk Bouška (12. běh ITK 08.03.2012)
"Praktická cvičení. Sebehodnocení, vzájemné koučování. Hry během tréninku. Dokázali jste nás nakazit koučováním a téměř uvést do tranzu..."


Aleš Michálek (12. běh ITK 08.03.2012)
"Osvědčilo se mi stanovení a definice cílů, stanovení strategií. Zaujal mne nejvíce model CREATE a tanec pro myšlenku do podrobna probíraný. Nejvíce se mi líbil model FELING (klient je vždy úspěšný´... pro mne průlom) a naslouchání potenciálu."


Martina Olvecká (12. běh ITK 08.03.2012)
"Výborná štruktúra celého programu a vytvorenie vzájomnej dôvery. Domáce úlohy a vzájomné koučovanie – zameranie pozornosti. Možnosť klásť otázky po telelekcii. Skvelé mentoringy."


Pavla Vohánková (12. běh ITK 08.03.2012)
"Hodně mě překvapilo, jak dobře fungoval systém výuky mezi dvěmi semináři. Líbí se mi míra praktičnosti, na kterou je kurz zaměřen. Velmi jsem oceňovala četné příležitosti zkoušet si koučování během semináře."


Kurzy v roce 2011

Beáta Lenčéšová (1. běh ITK-SK 4.11.2011)
"Moje očakávania boli splnené nad mieru. Ide o prvý kurz, kedy mám chuť okamžite sa pustiť do naučených techník a pracovať s tým ďalej. Čo sa týka informácií o technikách a štruktúre koučingu, som pripravená výborne, musím však veľa koučovať aby som získala prax a sebaistotu, ktorú zatiaľ nemám, nakoľko to príde až praxou."


Jana Mladá (1. běh ITK-SK 4.11.2011)
"Očakávania boli splněné na 100%, kurz bol naozaj plne využitý, neboli tam žiadne hluché miesta."


Mária Jambrichová (1. běh ITK-SK 4.11.2011)
"Osvedčilo sa skúšlať na modelech aj v reáli, praktizovať, opakovať a věnovat sa ITK."


Peter Rév (1. běh ITK-SK 4.11.2011)
"Dobré cvičenia, mať možnosť vidieť ukážky sedení naživo, podpora a orientácia na pozitíva. Cítim sa sebaistý na sedeniach, kde ma vedie koučovacia štruktúra (definovanie cieľov, štruktúr, akcií)."


Josef Sláma (1. běh ITK-SK 4.11.2011)
"Praktické ukázky, názorná cvičení, trénink akcí, rady, doporučení, Q/A. Připravenost na koučování je podmíněno osobní odvahou, asertivitou, sebejistotou a ta se v průběhu prohlubovala, k dnešnímu dni jsem odhodlán a připraven začít koučovat na slušné úrovni. Kontinuální příprava a studium manuálu je však stále podmínkou."


Květoslav Nezveda (11. běh ITK 20.10.2011)
"Osvědčilo se průběžné cvičení mezi workshopy, udržování pozornosti jednotlivými úkoly na koučovacích dovednostech. Líbilo se mi i konzultování zkušeností formou mentoringu."


Eva Jánská (11. běh ITK 20.10.2011)
"Oceňuji náročnost, nové znalosti, dovednosti a splněná očekávání."


Sylvie Zuskarová (11. běh ITK 20.10.2011)
"Perfektní manuály, které jsou mi nápomocny i v další praxi – jsou použitelné i bez výkladu trenéra. Obsah tréninku předčil mé očekávání, spoustu metod či postupů využívám nadále ve své práci, poznámky a postřehy od trenérů jsou mi pomocníky při řešení nestandardních situací."


Kateřina Stehlíková (11. běh ITK 20.10.2011)
"Nejvíce mě oslovily následující metody a postupy, které lze jednoduše aplikovat v rámci řízení lidí: Tanec pro myšlenku – zejména situování a vyjasňování, FEELING model, Poskytování zpětné vazby."


Karolína Jeníková (11. běh ITK 20.10.2011)
"Nenásilná forma učení, hodně praktických ukázek."


Linda Pohorská (11. běh ITK 20.10.2011)
"Kurz se mi líbil celkově, zaujalo mě téma neurovědy."


Kamila Birnsteinová (3. běh ITK SK-3 22.09.2011)
"Napln a zlozenie celeho treningu sa mi velmi pacil, takze nemam ziadne navrhy ani pripomienky."


Boris Dobiš (3. běh ITK SK-3 22.09.2011)
"Práca s modelmi (Hovorenie s úmyslom, Upriamenie pozornosti, Tanec pre myšlienku, CREATE, SCARF, FEELING, atď. ...). Vymedzenie koučovacích prístupov: a) Spracovanie dilemy, b) Séria 12-tich koučovacích sedení, c) Koučovanie zamerané na prácu s návykmi. Vízia – Cieľ koučovania – Čo potrebujeme, aby sme boli na konci (koučovacieho procesu) spokojní."


Eva Maracková (3. běh ITK SK-3 22.09.2011)
"Všetky modely RCS sú v praxi velmi potrebné."


Miroslav Vrážel (3. běh ITK SK-3 22.09.2011)
"Hlavné poznatky: Koucovacia pritomnost, navyky, model Feeling, model create, tanec pre myslienku, hovorit s umyslom, nasluchat potencialu."


Ján Dubnička (3. běh ITK SK-3 22.09.2011)
"Strukturovane koučovanie, prepojenie na neurovedu – riesenie věci s ohladom na mozol a ucenie sa, ukazky trenerov, teoria podlozena modelmi (tanec pre myšlienku, create, ear, feeling), to, že sme teoretické poznatky mohli okamžite aplikovať do praxe pri vzájemným koučovaní."


Eva Pilarčíková (3. běh ITK SK-3 22.09.2011)
"Všetky modely, ktoré sa uplatňujú a efektivně pomáhajú v komunikácii. Návyky, Dilema, Telekonferencie a Mentoringy."


Kurzy v roce 2010

Lenka Kopečková (8. běh ITK od 30.09.2010)
"Očekávala jsem osvojení struktury koučovacího rozhovoru, což se naplnilo. Měla jsem příležitost si koučování vyzkoušet v praxi a získat konstruktivní zpětnou vazbu. Utvrdila jsem se v tom, že koučování je něco, co mě fakt baví."


Karel Štrouf (8. běh ITK od 30.09.2010)
"Know-how RCS je ucelený systém, který má logickou strukturu a vazby – opírá se o základní principy koučování a je pro mne srozumitelný. Celý program mne utvrdil v přesvědčení, že koučování je to, čemu bych se chtěl profesně věnovat."


Vladimír Tuka, MUDr. (8. běh ITK od 30.09.2010)
"Mé očekávání bylo naplněno na 1000%. Předčilo, co jsem si koncem září představoval. Rozšířilo mi to nejen obzory, ale i možnosti směřování v životě."


Jaroslav Nahodil (7. běh ITK od 19.08.2010)
"Výsledek je určitě mnohem lepší, než byla moje očekávání. RCS má výborně zvládnutý proces a skvělé koučovací mateiály. Když k tomu přidám předchzí mnohaletou práci na sobě, cítím se být na koučování velmi dobře připraven. Povinná cvičení mi pomohla získat potřebnou sebejistotu. Samozřejmě mi zatím chybí praxe a stále je co zlepšovat, ale to je součástí normálního vývoje. Koučování mě vnitřně naplňuje a po ukončení jednotlivých sezení z nich mám dobrý vnitřní pocit."


Dana Lešková (7. běh ITK od 19.08.2010)
"Praktické ukázky. Intenzita tréninku byla pro me přínosná."


Milena Chalupská (7. běh ITK od 19.08.2010)
"Očekávání naplněna. Kurs dal výborný strukturovaný návod „Jak do toho“ (tedy první porci návodů). Nyní zbývá se „otřískat“ v praxi."


Štěpánka Čápová (7. běh ITK od 19.08.2010)
"Naučila jsem se nový, jiný způsob koučování, který je s to přinést bezprostřední výsledky. Přesvědčila jsem se, že pochvala a ocenění funguje i tam, kde jsem to nečekala."


Adam Wojtovič, ředitel Eschola, v.o.s. (6. běh ITK od 15.04.2010)
"Zásadním přínosem ITK pro mě dále bylo rozhodnutí vést soft-skills tréninky, které naše firma zákazníkům nabízí formou koučovacího přístupu k účastníků a ještě více tímto způsobem využít jejich dosavadní zkušenosti a příklady z praxe. Dlouhodobost programu, která vlastně kopíruje koučovací sérii formálního koučinku. Velice důvtipné."


Hana Levová (6. běh ITK od 15.04.2010)
"Poctivé dělání domácích úkolů! Čtení manuálu a doplňkové literatury, aktivní naslouchání a účast v tele-lekcích. Účast na mentorinku. Intenzivní samostudium!"


Martin Adámek (6. běh ITK od 15.04.2010)
"Praktický nácvik, zejména s reálnými klienty."


Johana Škorvagová (6. běh ITK od 15.04.2010)
"Osvědčilo se mi napojení na klienta, to vnímám jako nejdůležitější při koučování."


Hana Ella Hrubá (6. běh ITK od 15.04.2010)
"Změnil se mi život."


Vladimíra Skácelová (6. běh ITK od 15.04.2010)
"Program ITK mi přinesl mnohem víc, než jsem očekávala. Jsem připravená být dobrým koučem, ale vím, že se musím hodně učit, hodně trénovat v praxi a být vnímavá k chybám a zároveň trpělivá v učení se…"


Ivana Caffrey (6. běh ITK od 15.04.2010)
"Koučovací modely. Již jsem začala koučovat, baví mě to a nejvíce se mi zatím osvědčil model FEELING. A fakt vidím, že to funguje!!!"


Linda Božovská (6. běh ITK od 15.04.2010)
"Program je bezvadně propracovaný a prozkoušený, sama potřebuji praxi, praxi, praxi :-)"


Zuzana Hönigová (6. běh ITK od 15.04.2010)
"Cítím se připravena, ale nevím, jestli jsem sebejistá v používání koučovacích technik. Mám seznam dobrých otázek k přemýšlení. Umím dobře ukázkové sezení, ještě jsem se nedostala dál než k čtvrtému sezení. Důsledně používám svolení – tím trochu tlumím očekávání klienta, který očekává poradu, když říká: „já nevím…..“ Řadu technik jsem začala používat v běžném životě.Těší mě, když klient říká: ...to mně až dosud nenapadlo…"


Zuzana Bartová (6. běh ITK od 15.04.2010)
"Myslím, že očakávania sú naplnené na via jako 100%. Hlavne som zistila, že „viem, že nič neviem“ a že je ešte dlhá cesta predo mnou aby sa zo mňa stal vynikajúci kouč; zárovaň však aj viem, čo viem a na čom môžem stavať svoju sebaistotu."


Dana Faragová (6. běh ITK od 15.04.2010)
"Postupné uvádění do kouč. technik,procvičování si nových poznatků v telelekcích, domácí úkoly, samostudium… Přínos pro mě: změna myšlení, zvládám o hodně věcí víc jak dříve, jinak naslouchám lidem, větší tolerance a jistota, že koučovací techniky opravdu fungují a vedou k pozitivním změnám."


Kurzy v roce 2009

Miloš Šáfr (5. běh ITK od 24/09/2009)
"Program hodnotím pro sebe jako velmi dobrý. Opět musím vyzdvihnout praktický trénink jednotlivých dovedností. Bylo to super. Hodnotím přínos „jenom“ jako dobrý ne proto, že by program nebyl dostatečně dobrý, ale pro to, že se sám necítím dostatečně připravený. Potřebuji více praxe."


Ondřej Přibyla (5. běh ITK od 24/09/2009)
"Osvědčila se koncepce tréningu, spousta interakcí, nutnost mít klienty v průběhu kurzu."


Edita Friedlová (5. běh ITK od 24/09/2009)
"Okamžité propojení naučeného a protrénovaného v mé koučovací praxi."


MUDr. Iveta Vaváková (5. běh ITK od 24/09/2009)
"Zážitok na sebe, intenzita a náročnosť štruktúry programu – čo do náplne- obsahu i časového aspektu, precvičovania vo dvojiciach, doslednosť ( poctivý prístup ) a profesionálne vysoká úroven trénerov a vobec ich osobnostné kvality, hodnotné a cenné spatné vazby - toto sa osvedčilo. Dopad na mňa nad očakávania. Hlavne som čelila osobným výzvam a v tomto som pocítila velkú silu podpory sprievodcu/sprievodcov.
Cítim sa predovšetkým veľmi podporená a tým i viac istá a pripravená."


Josef Hajkr, SHINE Consulting s.r.o. (5. běh ITK od 24/09/2009)
"Měl jsem pro kurz 3 cíle. Všechny byly naplněny, nebo byly vytvořeny předpoklady pro jejich naplnění. Cítím se připraven. Nyní je to na mně."


Šárka Šatrová, 4.prostor (5. běh ITK od 24/09/2009)
"Veškeré typy tréninku byly přínosem."


Věra Snášelová (4. běh ITK od 20/08/2009)
"Očekávání naplněna bezezbytku. Začínám fungovat jako interní kouč, mám radost, jak se mi daří lidi rozpřemýšlet od jednoho telesezení ke druhému. Chce to praxi, po každé si uvědomím nějaký prostor pro vylepšení. Seznámení se s výbornými lidmi, kontakty. Snažím se uplatňovat koučovací modely při běžném řešení pracovních situací: FEELING, CREATE."


Jana Švihlová, Perfetti van Melle Czech Republic s.r.o, Regional Marketing Director CEE (4. běh ITK od 20/08/2009)
"Schéma tréninku nemá chybu pro můj způsob přemýšlení. Je to jediný kurz, kde nemám výhrady."


Petr Kadlec (4. běh ITK od 20/08/2009)
"Vzájemné koučování jako praktická průprava. Mentoring, jako platforma k ověřování si praktických poznatků."


Richard Pešek, ČSOB, a.s., specialista rozvoje kariéry (4. běh ITK od 20/08/2009)
"Poprvé mám pocit, že skutečně koučuji."


Margareta Vojtková, Public Relations & Media Consultant, Mediální konzultantka a lektorka (4. běh ITK od 20/08/2009)
"Pravidelné a strukturované domácí úkoly. Poslechy modelových situací na telelekcích. Mentoring. Zpětná vazba k nahrávce a její opakovaný poslech. Zkušenosti z koučování 2 klientů během ITK. Opakovaná četba šanonu ke konci ITK."


Helena Kahánková, AGORA DMT, a.s. project manager (4. běh ITK od 20/08/2009)
"Očekávání přeplněna. Cítím se výborně připravená hlavně díky pomocné ruce praxe, kterou nám kurz podal. Cítím se velmi dobře připravená na další spirálu učení – mám skvělý základ, jistotu a odvahu znovu číst manuál, dívat se na své chyby, ocenit se za své úspěchy. Cítím, že byl nastartován proces samoučení. Zásluhu mám, větší ovšem vidím v kurzu a v trenérech. Díky."


Jiří Gajdoš (4. běh ITK od 20/08/2009)
"Moje očekávání z ITK jsou naplněna. Získal jsem jasnou představu co je a jak funguje koučování. Měl jsem možnost si vše procvičit prakticky během domácích úkolů. Zažil jsem roli kouče i koučovaného. Jistota koučování resp. v uplatňování koučovacích technik přichází s praxí, se zpětnou vazbou od koučovaných i na základě sebehodnocení. Cítím se připraven pro koučování a zároveň vidím prostor pro rozvoj – samostudium, pokračování dalším kurzem."


Hana Vančurová (3. běh ITK - 26.03.2009)
"Naučila jsem se mnohem lépe stanovovat své cíle. Především díky tomu, že jsem si uvědomila, co jsou mé hodnoty a jak se projevují v mém životě a v mé práci. Našla jsem si pracovní zařazení, které mi mnohem lépe vyhovuje. Jsem v něm úspěšná a tím pádem i spokojená."


Kurzy v roce 2008

Andrea Palánová (1. běh ITK - 02.10.2008)
"ITK mi poskytlo ucelený náhled na problematiku koučování, nabídlo velmi zajímavou strukturu vedení koučovacích sezení a sestavení komplexního koučovacího programu a také mi umožnilo poznat se s mnoha zajímavými osobnostmi."


Jan Voves (1. běh ITK - 02.10.2008)
"Trochu jsem upravil své vlastní (vnitřní) sebehodnocení a na škále 1 (nejméně) až deset jsem poskočil z hodnoty 3 na 5. (Ta čísla jsou však pro mne jen pomocník.) Učinil jsem ohromný krok vpřed, který bych zobrazil takto: Na začátku tréninku jsem byl učedník koučinku, který se nesměle pokoušel čas od času koučink provozovat. Na konci ITK jsem kouč, který přesně ví, co ještě pro svoji praxi a profesionalitu musí udělat."


Libor Zinkaizl (1. běh ITK - 02.10.2008)
"Dalo mě to velmi jasnou a uchopitelnou strukturu koučování vedoucí klienta k řešení jeho požadavků a hlavně ke změně návyků. RCS vnímám jako velmi propracovaný a integrovaný systém koučování, který nabízí možnost v každém okamžiku koučování najít jistotu toho, kde se s koučovaným nacházím. Dále se mě velmi líbí, že vychází z principů fungování mozku a jeho učícího se procesu, což má velmi pozitivní dopad na koučovaného. Velmi si cením jednotlivých technik – tanec pro myšlenku, modelu Craft, Feeling, řešení dilematu a návyků."


Eva Tylová (1. běh ITK - 02.10.2008)
"Hodně praxe s možností ihned aplikovat předané vědomosti, Čeká mě další zlepšování s reálnými klienty. Jsem velmi motivována stát se výborným koučem."


Dana Bílá (1. běh ITK - 02.10.2008)
"Soustředění na trénink, příprava a plnění stanovených úkolů. Vynikající podpora a zpětná vazba od trenéra a ostatních účastníků."

© 2008–2018 NeuroLeadership s.r.o. | Kontaktujte nás: +420 775 730 886

mapa stránek