Od základního kurzu k profesionálnímu koučování: Příběh naší absolventky Jany Filipové

24. 6. 2024

Představujeme vám naši absolventku Janu Filipovou. Jana nastartovala svoji novou kariéru díky kurzům NeuroLeadership a už téměř rok působí jako koučka na volné noze. Do našeho kurzu nastoupila v lednu 2023 a už v červnu dala výpověď v bývalé práci a začala se koučování věnovat naplno. My jsme si s ní povídali o její zkušenosti s našimi kurzy a o tom, co užitečného se naučila. Přečtěte si rozhovor!

Jana cítila, že profesní změna je nevyhnutelná, ale něco jí stále chybělo: „Viděla jsem nevyužitý potenciál všech okolo, a stále ho vidím.“ Náhodou narazila na NeuroLeadership a propojení koučinku a moderní neurovědy ji zaujalo. Brain-Based Coaching je podle ní užitečná metoda: Je v tom systém, je v tom věda, dává to smysl.“

Od základů až k profesionálnímu koučování

První kurz, kterého se Jana zúčastnila, bylo Koučování Basic, kde chtěla jako nováček získat základní znalosti. Původně dokonce ani neměla v plánu se koučinku věnovat profesně. Postupně ale pokračovala do kurzu Koučování Advanced a nakonec dokončila program Ready to ACC. Nedávno také absolvovala kurz NeuroLeadership Systemic Coaching, který změnil její přístup ke koučování: Po absolvování systemického koučinku jsem změnila koncept sezení a systemiku vědomě zařazuji a pracuji s ní. Dává celému koučinku větší rozměr a hlubší závazek.“ Další oblíbená metoda, se kterou Jana ráda pracuje je model SCARF, který vychází z Brain-Based Coachingu.

„Absolvování kurzů v NeuroLeadership mě vyneslo na novou životní vlnu.“

Profesionální přístup a inspirativní prostředí

A jak se jí naše kurzy líbily? Jana oceňuje, že součástí kurzů byla koučovací praxe, která jí umožnila ověřit si naučené techniky a získat okamžitou zpětnou vazbu od svých zkušebních klientů. Vyzdvihuje také lektory, kteří byli skvělí profesionálové: Nikdy jsem tak vysokou úroveň nezažila.” Nejvíce si užívala atmosféru více denních workshopů v Praze v rámci kurzu Koučování Basic: Cítila jsem vzájemné napojení se spolužáky. Byla tam energie a pracovní nasazení nás všech nás motivovalo a posouvalo.” S ostatními účastníky se stali přáteli a společně vytvořili na kurzech bezpečné, inspirující a přátelské prostředí.

 

Lepší komunikace a větší nadhled

Jana se naučila zpomalit a uvědomovat si důležité myšlenky a aktivity, kterým věnuje energii: Dennodenně se učím přijímat životní realitu s větším nadhledem a bez dramat.“ Kurzy NeuroLeadership ovlivnily Janinu kariéru i osobní život. Dnes je úspěšnou koučkou, která provází své klienty na jejich cestě ke změně a uvědomění si životních příležitostí.

Ponořte se do tajů koučování a dejte své kariéře nový směr

Chtěli byste se naučit využívat koučovací přístup? Nebo jste připraveni na změnu kariéry a koučování by mohl být ten správný směr? Přihlaste se do kurzu Basic, který je prvním krokem k vašemu cíli. Potřebujete poradit? Domluvte si s námi bezplatnou nezávaznou konzultaci, kde se pobavíme o vašich očekáváních i obavách.

Mohlo by vás zajímat…