Co je koučink? INFOGRAFIKA

co je koučink

27. 7. 2021

Koučink je prokazatelně účinná metoda, která se stala samozřejmou součástí rozvojových programů ve společnostech v nejvyspělejších západních zemích, zejména anglosaských. Je přirozené, že se ve stále větší míře stává doplňkem palety služeb mnohých vzdělávacích a poradenských společností, ale i profesionálů. Jak se vyznat v tom, co koučink je a co není?

Existuje několik definicí koučinku. Mezinárodní federace koučů (International Coach Federation – ICF) uznává koučovaného (klienta) jako experta na jeho život a práci a věří, že každý koučovaný (klient) je tvořivý, nápaditý a celistvý. „Profesionální koučink je trvalý profesionální vztah, který podporuje klienty vytvářet výsledky, které je naplňují v jejich osobním a profesionálním životě. V procesu koučování si klienti prohlubují schopnost učit se, zlepšují svůj výkon a zlepšují kvalitu svého života.“

NeuroLeadership Institute, přední světová koučovací společnost australského původu, která koučink opírá o porozumění toho, jak funguje mozek, koučink definuje jako: „Usnadňování pozitivní změny zlepšováním myšlení.“ Pak je rolí kouče pomoci lidem lépe myslet a ne jim říkat co mají dělat. V centru koučovacího procesu je změna, a to pozitivně zaměřená změna, která je opakem změny zaměřené na nedostatek. Jsme licencovaným partnerem NeuroLeadership Institutu a jediným vlastníkem na výuku know how Dr. Davida Rocka, zakladatele NeuroLeadership Institutu, v České a Slovenské republice, proto jsme pro vás přehledně zpracovali infografiku o tom, co je koučink podle neurovědy.

Další článek o tom, co je koučink tady.

Mohlo by vás zajímat…