Reference

Reference - Osobní koučink

Nechrlíme absolventy, vychováváme úspěšné kouče a leadery. Od roku 2008  jsme vytrénovali více než 1000 koučů a manažerů v České a Slovenské republice. Přes 55 % našich absolventů pracuje jako profesionální kouč nebo jako kouč na vedlejší pracovní činnost.

Co o nás říkají naši absolventi?

Jiří Neumann

Jiří Neumann

manažer, Nestlé Česko s.r.o., divize Nestlé Health Science /MUCOS Pharma CZ s.r.o.

Co vás přivedlo za koučem?
Mé pole působnosti ve firmě se významně rozšířilo jak v oblasti odpovědnosti, tak ve vedení lidí. Na tuto změnu bylo potřeba reagovat a pracovat na mém rozvoji, abych novou roli dokázal převzít a vedl významně zvětšenou firmu za vítězstvím.

Jak jste se cítil během koučování? 

Dobře. Vladimír je profesionál a dokáže pracovat s různými typy lidí. Já jsem v principu velmi otevřený a flexibilní v komunikaci. Když to obohatíte vůlí posunout se a Vláďovým přístupem, kdy vás pomocí otázek dostane z komfortní zóny a přiměje k hlubšímu zamyšlení tak, že jste s tím v pohodě, tak jste na cestě… tedy na půli cesty (už).

Co konkrétního jste se díky koučinku naučil?

Zastavit se, zamyslet, nereagovat zbrkle bez promyšlení.

V čem vidíte smysl koučování?

Role kouče je donutit člověka zamyslet se nad sebou, nad reakcemi, zvažovat více možností k řečení problémů. Jako lidé máme tendence najít řešení, role kouče je o tom, hledat to správné.

Komu byste koučink doporučil?

Z mého pohledu je role kouče významná pro každého manažera, který vede lidi. O to významnější je pro toho, který změnil pozici, zvýšila se jeho zodpovědnost, posunul se v rámci týmu a je vhodné, aby se přizpůsobil změněné roli.

Jak si vybrat? Potřebuji poradit