Konzultantem a koučem: cesta vášně, svobody a poslání (2006+)

7. 1. 2016

 

Když víte, co chcete, dříve nebo později to získáte. Pokud to však ještě nevíte, spolehněte se na svou intuici a instinkty. Navedou Vás. Chce to odvahu. Důvěřovat jim a pustit se do neznáma a nejistoty, odolat strachu a úzkosti z nezdaru. Plně se oddat svému záměru a vytrvat. Pokud se to učíte od nejlepších (na světě), úspěch se dostaví.

Jako již tolikrát nastala v mém životě změna o 180 stupňů. Rozhodl jsem pro dráhu soukromého konzultanta a kouče. Vstupoval jsem na naprosto neznámou půdu. Byla to pro mne úplně nová, téměř neznámá profese. V Čechách představovala zcela nepoznaný trh a sféru podnikání. Na první pohled bláznovství.
Když chci zažít dobrodružství, tak se vším všudy. Vypravil jsem se studovat do zahraničí. Už jsem věděl, že se vyplatí učit se u těch nejlepších. A zároveň jsem toužil naučit se něco inovativního. Něco, co mi dosud na českém trhu chybělo a pomohlo by manažerům, jakým jsem byl v minulosti sám. Neměl jsem ani nejmenší tušení, co přesně by to ale mělo být. Vyhradil jsem si na hledání rok. 365 dní neznáma.
Odcestoval jsem na jižní polokouli. Na Novém Zélandu, v Austrálii a Singapuru jsem necelý rok studoval koučink. Diskutoval se zkušenými kouči. Koučoval. Také jsem absolvoval výcvik pro kouče na klasické americké škole pro kouče Coach Univerzity, založené na psychologických přístupech.
Potom jsem se seznámil s Brain-based přístupem ke koučinku australské školy Results Coaching Systems. Dr. David Rock, zakladatel této školy, tvůrce její metodologie a konceptu, mě nadchnul. Na bázi vědecky podložených poznatků moderní neurovědy mi vysvětlil mnohé z toho, co jsem v roli manažera zažíval, ale nechápal. Stejně tak mi srozumitelně vysvětlil, jak postupovat, abych dosáhl svých cílů. Naučil jsem se, jak a proč postupovat při vedení druhých. Uvědomil jsem si, jakou sílu má právě ono proč a je důležité pro mne a lidi jako já, kteří chtějí nejprve pochopit proč a pak konat.
Tento brain-based přístup mi velmi významně napomohl k tomu, abych poměrně rychle, ještě na Zélandu, zvládl základy koučování a získával první zkušenosti a pozitivní odezvu od mých klientů.
Narazil jsem na to, co hledám! Byla z toho láska na první pohled.
David Rock mě přijal do svého mezinárodního týmu. Zapojil jsem se okamžitě do tréninku koučů ve Velké Británii, v Austrálii a virtuálně po celém světě.
V roce 2008 jsem se s Davidem dohodl a získal od něj výlučnou licenci k jeho know how pro Česko a Slovensko. Ještě tentýž rok jsem v Praze založil mezinárodní školu koučinku Results Coaching Systems pro Českou republiku a Slovensko. Od té doby mou koučovací školou prošlo více než 500 absolventů.
Brain-based přístup ke koučování ve mě vzbudil zájem o hlubší studium aplikace poznatků moderní neurovědy v oblasti vedení lidí, koučinku a managementu. Stal jsem se členem NeuroLeadership Institutu, účastním se každoročního NeuroLeadership Summitu.
Jako první v ČR jsem absolvoval jedinečné postgraduální studium v programu „Neurovědy leadershipu“ na Middlesex University v Británii. Získal jsem hlubší vhled do vědění o lidském mozku prakticky využitelné pro mé klienty, se kterými tyto vědomosti sdílím, aby si ze svého mozku udělali spíše přítele než protivníka.

Mohlo by vás zajímat…