profi HR: Nové možnosti rozvoje top manažerů

externí koučing

4. 2. 2022

Profi HR – odborný magazín zabývající se problematikou HR popisuje ve svém webovém článku s názvem Nové možnosti rozvoje top manažerů náš nový koncept pro firmy Pool koučů. Ten úspěšně propojuje přednosti individuálního koučinku manažerů se záměry a potřebami firmy.

V době plné změn nabývá na významu role seniorních a top manažerů, kteří svým lidem vytvářejí podmínky pro zvládání současných výzev i budoucí růst. Aby oni sami v náročné situaci obstáli, zaslouží si adekvátní rozvoj. Tomu nejčastěji stojí v cestě nedostatek času samotných manažerů. Nový průzkum*, kterého se zúčastnily čtyři desítky HR pracovníků, navíc ukázal další důležitou překážku. U celé poloviny oslovených jde o nedůvěru v přínosy rozvojových programů. Významným faktorem při výběru se tak stávají měřitelné výsledky a uplatnění znalostí a dovedností v praxi. Obojí patří k základním pilířům nového konceptu NeuroLeadership Pool koučů, jehož autorem je první tuzemský Master Certified Coach Dr. Vladimír Tuka.

Základem inovativní služby je formát individualizovaných programů, který propojuje potřeby manažerů se záměry celé firmy. Zároveň kombinuje přednosti individuálního koučinku a programu s jasnou strukturou. Programy pokrývají čtyři klíčové oblasti rozvoje včetně leadershipu a týmového koučování. Díky předem danému rámci přesně víte, co a s jakým výsledkem můžete očekávat. Konkrétní obsah i zvolené nástroje jsou však vždy uzpůsobeny potřebám top manažera a situaci, kterou mu pomohou efektivně řešit.

Komplexní služba s měřitelnými výsledky

Velkou výhodou je, že NeuroLeadership Pool koučů umožňuje firmám přenést starost o rozvoj seniorního či top manažera na prověřeného dodavatele, který na sebe převezme velkou část zodpovědnosti, a přitom firmě ponechá kontrolu. „Jedná se o komplexní službu, která pokrývá vše od identifikace rozvojových potřeb přes návrh programu na míru a doporučení nejvhodnějšího kouče po důsledné měření výsledků – ať už jde o vnímaný dopad, vliv na business nebo návratnost investice,“ říká k tomu Vladimír Tuka, který má s firemním prostředím bohaté zkušenosti nejen jako manažer, ale především jako profesionální kouč s více než 15letou praxí.

Mezinárodní certifikace a znalost firemního prostředí

Kromě toho, že je Vladimír Tuka autorem konceptu, sám se podílí na přípravě a realizaci programů Poolu. Navíc osobně vybírá všechny kouče, kteří jsou do něho zařazeni. Splnit musí hned několik náročných kritérií včetně certifikace udělované Mezinárodní federací koučů. Koučové dobře znají firemní prostředí a většina z nich má vlastní zkušenost s vyšší manažerskou pozicí. Stávají se tak klientovi koučem a současně poradcem, mentorem i učitelem.

Samotný rozvoj je založený na ověřených metodách Brain-Based Coachingu a NeuroLeadership Coachingu, které poznatky moderní neurovědy aplikují v oblasti koučinku a leadershipu. I díky tomu jsou programy vysoce účinné a efektivně nakládají jak s cenným časem top manažerů, tak se vloženými prostředky firmy.

*Trendy rozvoje top manažerů v ČR/SR, NeuroLeadership s.r.o., září 2021.

Zdroj: https://www.profihr.cz/2022/02/01/nove-moznosti-rozvoje-top-manazeru/

Mohlo by vás zajímat…