Host Radiožurnálu: Emoce jsou tady pro to, aby nám dávaly energii, vysvětluje odborník na fungování mozku. Co je to Brain-Based Coaching?

5. 12. 2022

Potřebujeme se naučit zvládat emoce, pojmenovat je, přehodnotit si situaci. Pak je pozornost zaměřená nikoliv na to, co mě ohrožuje, ale co mi může přispět, vysvětluje kouč a odborník na fungování mozku v sociálním prostředí Vladimír Tuka. Právě emoce jsou podle něj určitým barometrem. Ale jak se je naučit regulovat? S metodou Brain-Based Coaching přišel jako první Australan David Rock. V čem spočívá?

V mezilidských vztazích náš mozek funguje specifickým způsobem a Brain-Based znamená, že konáme podle toho, jak je nastaven náš mozek. Neurověda nám už dneska nabízí poměrně dost informací o tom, jak náš mozek ovlivňuje nebo i řídí naše chování. Brain-Based Coaching je koučování, kdy využíváte poznatky neurovědy k tomu, abyste pracovali s druhými tak, aby si přicházeli na to, co je pro jejich život nejlepší. To je v podstatě koučink. Poslechněte si celý rozhovor s Vladimírem Tukou v pořadu Host Radiožurnálu.

Techniky Brain-Based Coachingu si můžete osvojit v našich kurzech Školy koučinku.

Mohlo by vás zajímat…