Kouč: k mistrovství a trvalému zdokonalování (2006+)

6. 1. 2016

 

Od roku 2007 doposud jsem odkoučoval přes 3 000 hodin s více jak stovkou klientů, především z řad vysokých manažerů a podnikatelů z Česka, Slovenska i dalších, nejen evropských, států.
Koučink je nikdy nekončící cesta zdokonalování. Nechávám se inspirovat na setkáních s vyhlášenými světovými kouči. Hledám nové nástroje, které by mohly pomoct mým klientům. Takto se mi podařilo získat jedinečný nástroj pro rozvoj funkcí mozku MBSLA.
Již v roce 2013, šest a půl roku po absolvování svého prvního kurzu koučování, jsem splnil všechny formální požadavky International Coach Federation (ICF) k získání nejvyšší možné mezinárodní certifikace koučů – Master Certified Coach (MCC). Po dvou letech intenzivních příprav jsem koncem listopadu 2015 jako vůbec první v Česku a na Slovensku získal toto prestižní ocenění. Za více jak 20 let existence ICF ho získalo pouze 723 lidi na celém světě.
Další významná etapa mého profesního života se završila. Kruh se uzavírá. Sen malého kluka o moudrém blahodárci se naplňuje. Jak už to tak bývá, trochu jinak než si ten venkovský klučina představoval. Život sám dal mým snům podobu a ukázal, jak je prožít.

MOJE PROČ

Žádný problém nemůže být vyřešen na stejné úrovni myšlení, která jej stvořila. A. Einstein

Jednoduše jsem se rozhodl, že je čas splnit si svůj klukovský sen.

Věřím, že dnešní problémy a situace je třeba řešit jinak, než se „to“ řešilo v minulosti.

Věřím v lidi a umožňuji jim, aby oni věřili v sebe. Aby věřili, že mohou dosáhnout a dokázat v životě vše, co si opravdu přejí.

Věřím, že dnešní hektická a nejistá doba vyžaduje jiný přístup k sobě, druhým i k okolí než přístup, který máme osvojený.

Mohlo by vás zajímat…