Koučink pod drobnohledem: Pravda o jeho účinnosti, limitech a odlišných přístupech

faq koučink

2. 1. 2024

Neustále se vyvíjející technologie, náročné pracovní prostředí, komplexní výzvy a neustálý tlak na osobní i profesní úspěch - to je realita, které čelíme každý den. To vše vede ke zmatku v našich myslích, nadměrnému stresu a celkovému nekomfortu. Vyčerpání, narušení vztahů a hlubší problémy v osobním i pracovním životě na sebe nenechají dlouho čekat. V dnešním zrychleném a náročném světě není prostor pro stání na místě. Doba si žádá nekompromisního jedince, který se dokáže rychle adaptovat na změny. A právě v tomto chaosu se ukazuje, že koučink je jednou z klíčových cest k dosažení vnitřního klidu a vlastních cílů. Kdy je ale koučink vhodný? Jak se liší různé metody? A jaké jsou jeho limity?

Koučování je jedinečným nástrojem, který pomáhá objevit a rozvíjet náš vlastní potenciál, zlepšit se v těch oblastech, které právě potřebujete, a dosáhnout maximálního profesního i osobního rozvoje. Přestože ale všichni termín „koučink“ známe, každý z nás si pod ním může představit něco jiného. A každý z nás může mít s různým koučem naprosto odlišný zážitek nebo zkušenost. Není totiž kouč jako kouč a není koučink jako koučink. V koučování existuje mnoho odlišných metod a přístupů. A právě tyto rozdíly mohou mít obrovský dopad na to, jakými směry se váš život ubírá a jaké můžete mít z koučování výsledky.

Ohledně koučování, jeho limitů, různých přístupů a účinnosti na týmy nebo jedince dostáváme každý den spoustu dotazů, proto jsme se rozhodli vám na ty nejčastější odpovědět. V následujících dvou dílech naší rubriky Koučink pod drobnohledem se proto budeme hlouběji zabývat tím, jaké jsou v koučování odlišnosti, jak se liší různé přístupy a jaké mohou mít dopady na váš život. Fascinujícím světem koučování vás provede JUDr. Vladimír Tuka, MCC společně s Mgr. Vlaďkou Kouřilovou, ACC.

Co vám webináře přinesou?

 • Zjistíte, proč je koučink nezbytným nástrojem v dnešním náročném světě.
 • Objevíte význam koučinku v profesním i osobním životě a zjistíte, jak vám může pomoci dosáhnout vašich cílů.
 • Dozvíte se podrobnosti a specifika různých koučovacích přístupů a jejich dopady na vaši transformaci.
 • Budete mít možnost udělat si ucelený a reálný obrázek, který typ koučování je pro vás ten pravý.
 • Pochopíte, proč se ne každá metoda hodí pro každého a jaké má koučink limity.
 • Zjistíte, kde všude a jak se dají koučovací dovednosti využít.
 • Naučíte se klíčovým kritériím, která vám pomohou vybrat správného kouče ať už pro osobní rozvoj nebo kariérní a profesní posun, kdy vám koučování může zásadně usnadnit práci.
 • Pokud se rozhodujete o možnosti stát se profesionálním koučem, máte jedinečnou příležitost ujistit se, zda je koučování pro vás či nikoli, a zjistit, v čem je Brain-Based Coaching specifický.

Pro koho jsou webináře vhodné?

 • Osoby hledající způsoby, jak zlepšit osobní život, navázat kvalitní vztahy a dosáhnout osobního úspěchu.
 • Manažery a vedoucí pracovníky, kteří chtějí dosáhnout vyšší úrovně v kariéře, efektivněji řešit pracovní výzvy a zdokonalit své vedení týmu k dosažení lepších výsledků.
 • Jednotlivce, kteří se zajímají o koučink jako profesní oblast a chtějí získat informace o tom, jak se stát koučem nebo absolvovat kvalitní koučovací výcvik.
 • Každého, kdo má zájem o osobní rozvoj, sebepoznání a získání nových nástrojů pro zvládání životních situací.

Přihlaste se na webinář a získejte bezplatný přístup ke dvěma záznamům, kde odpovídáme na ty nejčastější dotazy ohledně koučování.

Po vyplnění online přihlášky vám během pár minut přijdou do vaší e-mailové schránky podrobnosti k oběma záznamům. Přihlásit se můžete pouze do 12. ledna.

Pro přihlášení vyplňte váš e-mail a jméno:

* povinné údaje

Zadáním e-mailové adresy a jejím odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a s tím, že vaši e-mailovou adresu můžeme zařadit do naší databáze a pravidelně vám posílat novinky ze světa koučinku a informace o událostech a akcích. Z odběru e-mailů se můžete kdykoliv odhlásit v každém zaslaném mailu.

Mohlo by vás zajímat…