Poznejte tým Neuroleadership: Konzultantka Aneta pro vás najde ten nejlepší kurz

poznejte tým neuroleadership

20. 3. 2024

Aneta Kristová je naše Neuroleadership konzultantka a je její práce spočívá v tom najít to nejlepší řešení pro každého, kdo má zájem učit se koučování.

Aneta absolvovala kurz Koučování BASIC a díky tomu je schopná pracovat s každým klientem individuálně a pomoci mu najít ten nejlepší kurz. My jsme si s ní povídali o tom, co pro ni koučování znamená a jak pomáhá našim klientům najít jejich potenciál.

Aneto, jak jste se dostala k práci konzultantky NL a co vás na ní baví?

Vždy jsem měla zájem o osobní rozvoj a sebereflexi. Když jsem poprvé objevila koučink, bylo to pro mě jako objevení nového světa. Bylo fascinující vidět, jak se může jednoduchý rozhovor a podpora kouče proměnit v tak hluboké a transformační zážitky.

Dosáhnutí úspěchu je cílem mnoha lidí, ať už v kariéře, osobním životě nebo podnikání. Jakým způsobem pomáháte klientům dosáhnout úspěchu?

Často se setkávám s tím, že lidé mají strach z neznáma, což jim brání ve změnách a nových přístupech. Strach z neznáma je přirozená lidská reakce, se kterou lze pracovat. Když se setkávám s tímto strachem u klientů, snažím se s nimi komunikovat a pomáhat jim pochopit, že změny a neznámé situace mohou být příležitostí k růstu a rozvoji. Důležité je poskytnout lidem dostatečnou podporu a prostor k tomu, aby se mohli s neznámem vypořádat. Pomáhám jim najít jejich vnitřní sílu a odvahu prozkoumat nové možnosti a tohoto strachu se zbavit.

 “Koučink mě naučil naslouchat a ptát se správnými otázkami, které umožňují klientům najít své vlastní odpovědi a řešení.”

Co byste doporučila lidem, kteří se potýkají s obavami, strachy a nedostatkem jistoty ve svém profesním či osobním životě?

Řekla bych jim, že rozhodně nejsou sami. Život je plný nejistoty a výzev, které mohou být náročné na zvládnutí. Naštěstí existují profesionálové. Pro naše klienty vytvářím prostředí důvěry a porozumění, ve kterém mohou sdílet své obavy a cíle. Společně pak hledáme strategie a řešení, jak překonat překážky. 

Kdo se může do kurzů přihlásit, potřebuji mít nějaké speciální předpoklady?

Naše kurzy jsou postaveny na vzájemné spolupráci, pocitu bezpečí, tak, abyste se při kurzu cítili jako doma. Každý z nás má občas pocit, “že na to nemám, že tohle nezvládnu, že na tohle nejsem dost chytrá, že nemám předpoklady…” Tyto pocity jsou normální. Důležité je nenechat se ovládnout tím, co nás vnitřně brzdí. Ti, kteří se nevzdají, jsou překvapeni, že překonali svá očekávání.

V rámci kurzů přijímáme každého člověka jako osobnost se svým stylem myšlení, se zvyky a zkušenostmi. Je jedno, zda jste maminka na mateřské dovolené nebo ředitel velké společnosti, všichni začínají od začátku. Každý přináší do kolektivu své téma, svůj pohled, který může ostatním pomoci se inspirovat. Nikdy nevíte, kdy jejich způsob řešení, pomůže právě vám, byť se nacházíte v naprosto jiné situaci. Naopak rozdílnost životní situace přináší rozmanitost témat a zdroj nečekaných nápadů.

“Je pro mě obrovskou satisfakcí vidět klienty, jak se rozvíjejí a získávají novou perspektivu pro svůj život.”

Co byste poradila všem účastníkům Neuroleadership kurzů a případným zájemcům?

Moje doporučení je: Žádná otázka není hloupá. Každý přemýšlíme jinak. Naopak položení otázky nám pomůže pochopit danou situaci. Nemějte strach z komunikace s ostatními účastníky kurzu. 

Víme, že vstupní investice může být pro samoplátce vysoká a někteří mohou mít problém uhradit ji jednorázově. Proto umožňujeme rozložení celkové částky bez navýšení tak, aby byl kurz dostupný pro každého, kdo na sobě chce pracovat.

V rámci konzultace se snažím vytvářet prostředí důvěry a porozumění, ve kterém mohou klienti sdílet své cíle i obavy. Pomáhám jim identifikovat zdroje obav a společně hledáme strategie a řešení, která pomohou překážky překonat. Společně hledáme odpovědi na jejich otázky.

„Jsem tu pro vás, abychom společně hledali řešení v bezpečném prostředí a podporovali se v našem růstu a rozvoji. Čím více budeme otevření a odvážní, tím více možností se nám otevře.“

 

Děkujeme, Aneto, za milý rozhovor. Líbil se vám? S Anetou si můžete dát 30 minutovou free konzultaci, kde proberete, jaké kurzy by se vám mohly líbit!

 

Mohlo by vás zajímat…